BARTOSZ MARTYNA
|
AKTOR | REŻYSER | PEDAGOG
slajdN1

Moja praca
to moje hobby

BARTOSZ MARTYNA

slajdN2
slajdN3
AKTOR | REŻYSER
PEDAGOG | LEKTOR
slajdN4

BARTOSZ MARTYNA

AKTOR | REŻYSER | PEDAGOG

doktor sztuki, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Wcześniej studiował na MISH (Uniwersytet Śląski w Katowicach). Debiutował w 2009 roku rolą Ludwika XIV u boku Ignacego Gogolewskiego („Diabeł w purpurze”). W 2013 roku debiutuje w filmie „Kanadyjskie sukienki”, u boku Anny Seniuk.  W Warszawskim Teatrze Tańca sprawuje wiele funkcji – dramaturga, konsultanta aktorstwa, wykonawcy oraz reżysera. Scenarzysta, reżyser i wykonawca autorskiego solo aktorskiego „Performer”. Laureat nagród i wyróżnień.  Współpracował m.in. z: Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Nowym Teatrem w Warszawie, Warszawską Operą Kameralną, Theater der Künste (Zürich). Od roku 2009 pracuje przy wielu produkcjach jako aktor dubbingowy i lektor. Jako pedagog współpracuje z: Akademią Teatralną w Warszawie , Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz z Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego.

.

signiture

Doświadczenie zawodowe

POBIERZ CV W PDF

Doświadczenie zawodowe

POBIERZ CV W PDF
  • TEATR
    2008–obecnie
    TEATR

    2017
    „Don Giovanni” – asystent reżysera, reżyseria Ryszard Cieśla, Warszawska Opera Kameralna, Warszawa/Polska
    „Wieczór w Adrii. Szlagiery międzywojnia” – spektakl słowno-muzyczno-taneczny (rola: Konferansjer), Żyrardów/Polska.
    „Na dworze króla Jana III” – widowisko plenerowe, (rola: Ochmistrz), Wielki Piknik Historyczny – Królewska Wola, Warszawa/Polska.

    2016
    „Gwiezdne opowieści” widowisko słowno-muzyczne, scenariusz i rola w spektaklu (rola: Aoidos), Centrum Nauki Kopernik, Warszawa/Polska.
    „ATLAS SALTA” reżyseria i wykonanie, idea: Aldona Nawrocka, w ramach programu Audio Stage, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa/Polska.
    „Miłosierdzie”, wykonanie, koncert muzyczno-poetycki, Polska Misja Katolicka w Zurychu, Zurych/Szwajcaria
    „Echa”, krótka forma, reżyseria i wykonanie, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa/Polska.
    „Wawer Story”, rola w spektaklu teatralno-muzycznym, Wawerskie Centrum Kultury, Warszawa/Polska.

    2015
    „Kolarz. Niepowtarzalne zderzenie z czasoprzestrzenią”, rola w spektaklu, reż. Aleksandra Dziurosz, Warszawski Teatr Tańca, w ramach Festiwalu ROZDROŻE 2015 / CROSSROADS 2015 XXII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa/Polska.
    „Roots”, dramaturgia i rola w spektaklu, chor. Aleksandra Dizurosz, United Movement, Theater der Künste, Zürich/Szwajcaria.
    „Flis”, rola w spektaklu (rola: Antoni), reż. Krzysztof Heering, Filip Chauvin, Wawerskie Centrum Kultury, Warszawa/Polska.
    „Mars – zardzewiała planeta”, widowisko słowno-muzyczne, rola w spektaklu (rola: Profesor Kos), Centrum Nauki Kopernik, Warszawa/Polska.

    2014
    „Napój miłosny”, rola w spektaklu (rola: Pierrot), reż. Jitka Stokalska, Warszawska Opera Kameralna, Warszawa/Polska.

    2013
    „Performer”, reżyseria i rola w spektaklu, Teatr na Poziomie – Zabytkowa Kopalnia Guido w Zabrzu, Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie, Warszawski Teatr Tańca, Warszawa/Polska.
    „Bachantki”, rola w spektaklu (rola: Penteusz), reżyseria: Kamila Michalak, premiera w ramach Forum Młodej Reżyserii, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna, Kraków/Polska.
    „Wyspa umarłych”, rola w spektaklu, reżyseria: Kamila Michalak, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa/Polska.
    „Darkness. Spektakl multimedialny na kwartet smyczkowy, tancerza, aktora i taśmę”, rola w spektaklu, chor. Aleksandra Dziurosz, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa/Polska.

    2012
    „Few Few”, dramaturgia i reżyseria spektaklu, Warszawski Teatr Tańca, Warszawska Opera Kameralna, Warszawa/Polska.
    „Anioły”, rola w spektaklu (rola: Głos), idea: Aleksandra Dziurosz, Warszawski Teatr Tańca, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa/Polska.
    „Wysypisko zużytych postaci kobiecych”, rola w spektaklu  (rola: Terapeuta), reżyseria: Andrzej Bartnikowski, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa/Polska.
    „Bajkowy Świat Tańca”, reżyseria i rola
    w spektaklu, idea i choreografia: Aleksandra Dziurosz, program edukacyjno-artystyczny, Warszawa/Polska.

    2011
    „Córeczki”, rola w spektaklu (rola: młodzieniec dekadent Stasinek), reżyseria: Małgorzata Głuchowska, Teatr Dramatyczny, Warszawa/Polska.
    „Murti-Bing”, rola w spektaklu (rola: Publicysta Tadeusz), reżyseria: Philippe Chauvin, Teatr Polonistyki, Warszawa/Polska.
    „Ciuciu-babka”, opieka artystyczna spektaklu, Centrum Sportu i Kultury, Garwolin/Polska.

    2010
    „Mieszkania-X”, rola w spektaklu (rola: Myśliwy Grakchus), reżyseria: Krzysztof Warlikowski, Nowy Teatr, Warszawa/Polska.
    „Wielki wybuch”, rola w spektaklu, reżyseria: Peter Greenaway i Saskia Boddeke, Centrum Nauki Kopernik, Warszawa/Polska.
    „Za-Mąż-Pójście”, rola w spektaklu, idea: Aleksandra Dziurosz, Warszawski Teatr Tańca, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa/Polska.
    „Dzień z Fryderykiem” collage muzyczno-taneczno-słowny, rola w spektaklu, idea: Aleksandra Dziurosz, Warszawski Teatr Tańca, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa/Polska.
    „Trans-Form”, scenariusz i reżyseria spektaklu, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa/Polska.
    „Baby-lon”, konsultacje aktorskie do spektaklu, chor. i reż. Aleksandra Dziurosz, Atelier WTT, Natoliński Ośrodek Kultury, Warszawa/Polska.

    2009
    „Sceny z Różewicza”, rola w spektaklu (rola: Bohater – Kartoteka, Ojciec – Grupa Laokoona), reżyseria: Wiesław Komasa, przedstawienie dyplomowe, Teatr Collegium Nobilium, Warszawa/Polska.
    „Już mi lepiej…”, rola w spektaklu (rola: Konferansjer, Ojciec), reżyseria: Aleksandra Dziurosz, Atelier WTT, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa/Polska.
    „Diabeł w purpurze”, rola w spektaklu (rola: Ludwik XIV), reżyseria: Romuald Szejd, Teatr Scena Prezentacje, Warszawa/Polska.
    „Źrenice”, opieka artystyczna spektaklu, Grójecki Ośrodek Kultury, Grójec/Polska.

    2008
    „Obiad”, rola w spektaklu, reżyseria: Tomasz Bajerski, Teatr Collegium Nobilium, Warszawa/Polska oraz podczas V Międzynarodowego Festiwalu „ACT”, Bilbao/Hiszpania.
    „Hamlet 44”, rola w spektaklu (rola: Duch Ojca; Francisco), reżyseria: Paweł Passini, Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawa/Polska.
    „Trzy Siostry”, rola w spektaklu (rola: Czebutykin), reżyseria: Andrzej Domalik, przedstawienie dyplomowe, Teatr Collegium Nobilium, Warszawa/Polska.
    „Rytmy”, rola w spektaklu, reżyseria: Barbara Bernacka, Wiesław Komasa, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza, Warszawa/Polska.

    2007
    „Rytmy”, rola w spektaklu, reżyseria: Barbara Bernacka, Wiesław Komasa, podczas XXXIV Międzynarodowego Kongresu Rytmicznego, Instytut Emila Jacques-Dalcroze`a, Genewa/Szwajcaria

    TEATR TV

    2009

    „Tajny Współpracownik” reżyseria: Krzysztof Lang (rola: Heniek Cichocki)

  • FILM i SERIAL
    2009–obecnie
    FILM

    2013

    „Drogówka” reżyseria: Wojtek Smarzowski (rola: Ernest).

    „Kanadyjskie sukienki” reżyseria: Maciej Michalski (rola: Wiktor).

    2012

    „Szukając gwiazd” – film krótkometrażowy, reżyseria: Filip Luft (rola: Ojciec).

    2011

    „Antonówka” – etiuda filmowa Warszawskiej Szkoły Filmowej (rola: Szczur).

    2010

    „Rozmowa” – etiuda filmowa, reżyseria: Filip Luft (rola: On).

     

    SERIAL TV

    2016

    „Na dobre i na złe” reżyseria: Michał Rogalski (rola: Wojtek).

    „Na Wspólnej” (rola: Lekarz Pirycki)

    2014

    „O mnie się nie martw” reżyseria: Michał Rogalski (rola: policjant).

    „Lekarze nocą” reżyseria: Krzysztof Szot (rola: pacjent).

    2013

    „Ojciec Mateusz” reżyseria: Artur Żmijewski (rola: Wojtek Zykun).

    2010

    „Usta usta” reżyseria: Łukasz Jaworski (rola: anestezjolog).

    2009

    „Przeznaczenie” reżyseria: Mariusz Palej (rola: Hubert).

    „Klan” (rola: barman).

    REKLAMA TV / KAMPANIE SPOŁECZNE

    2016

    Apteki DOZ („Dbam O Zdrowie”) – reklama

    Tauron (dwie serie) – reklama

    „Nie odchodź, Żyj” – kampania społeczna dot. bezpieczeństwa na drodze

    Żywiec Zdrój, marka „Żywioł” – reklama

    „Mój tata” – kampania społeczna Fundacji Dzieci Niczyje

    2013

    Śnieżka satynowa – reklama

    Tesco – reklama

  • DUBBING
    2010–obecnie
    DUBBING

    2017
    „Sing” reżyseria: Bartosz Wierzbięta (rola: Eddie)
    „Jedenastka” reżyseria: Wojciech Paszkowski (rola: Facundo)
    „Dorotka z Oz” reżyseria: Jerzy Dominik (rola: Strach na wróble)
    „Bruno i bucior” reżyseria: Andrzej Chudy
    „Penn Zero – bohater na pół etatu” reżyseria: Wojciech Paszkowski
    „Mech X-3” reżyseria: Grzegorz Drojewski (rola: Leo)
    „Transformers: Robots in Disguise” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (rola: Wildbreak)
    „Yo-kai Watch” (rola: Poofessor)
    „Auta 3” reżyseria: Waldemar Modestowicz
    „Wonder Woman” reżyseria: Marek Robaczewski
    „Hunter Street”
    „Alfa i Omega 8”
    „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” reżyseria: Waldemar Modestowicz
    „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe” (serial)
    „Trenk, the Little knight” reżyseria: Anna Apostolakis
    „DC Super Hero Girls – Igrzyska Międzygalaktyczne” reżyseria: Andrzej Chudy
    „Szkolny poradnik przetrwania” reżyseria: Andrzej Chudy (rola: Pan Monroe)
    „Captain America: Pierwsze starcie” reżyseria: Waldemar Modestowicz
    „Zhu Zhu” reżyseria: Marek Robaczewski
    „Legendy ukrytej świątyni” reżyseria: Anna Apostolakis
    „Kirby Buckets” reżyseria: Marek Robaczewski
    „Jeździec bawołów” reżyseria: Ireneusz Machnicki
    „Klucz do przygody” reżyseria: Ireneusz Machnicki
    „A.R.C.H.I.E” reżyseria: Ireneusz Machnicki

     

    2016
    „Zwierzogród” reżyseria: Wojciech Paszkowski, (role: Sierżant Rogalski, Prezenter TV)
    „Owce w sieci” reżyseria: Ireneusz Machnicki (rola: Jasiek)
    „Listy od Feliksa” reżyseria: Ireneusz Machnicki (kilka postaci)
    „My Little Pony” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (kilka postaci)
    „Między nami, misiami” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (kilka postaci)
    „Tini: Nowe życie Violetty” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (kilka postaci)
    „Alicja po drugiej stronie lustra” reżyseria: Wojciech Paszkowski, (role: Król Oleron, Harris)
    „Miraculum: Biedronka i Czarny Kot” reżyseria: Marek Robaczewski  (kilka postaci)
    „Krudowie – u zarania dziejów” reżyseria: Artur Kaczmarski (kilka postaci)
    „Littlest PetShop” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (kilka postaci)
    „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” reżyseria: Waldemar Modestowicz
    „Soy Luna” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (kilka postaci)
    „Angry Birds film” reżyseria: Bartosz Wierzbięta (kilka postaci)
    „Star Wars: Rebelianci” reżyseria: Łukasz Lewandowski (kilka postaci)
    „Transformers: Rescue Bots” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
    „Zoey 101” reżyseria: Artur Kaczmarski (role: Kazu, Herb)
    „W tę i nazad” reżyseria: Wojciech Paszkowski, (kilka postaci)
    „Bystrzaki kontra Paskudy” reżyseria: Marek Robaczewski  (kilka postaci)
    „Kornisz i Fistach” reżyseria: Marek Robaczewski  (kilka postaci)
    „X-Men: Apocalypse” reżyseria: Jerzy Dominik (kilka postaci)
    „Atomowy Pacyn” reżyseria: Artur Kaczmarski (kilka postaci)
    „Lego Star Wars: The Resistance Rises” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
    „Tomek i przyjaciele: Wielki wyścig” reżyseria: Anna Apostolakis (rola:Kamil)
    „Rodzinka od środka” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
    „LoliRock” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
    „Bill i Ptyś” reżyseria: Andrzej Chudy (rola: Bill)
    „Strażak Sam” (rola: Ben)
    „DC Super Hero Girls: Bohater Roku” reżyseria: Andrzej Chudy (role: Flash, Steve Trevor)
    „Era Ronków” reżyseria: Marek Robaczewski  (kilka postaci)
    „Titeuf” reżyseria: Jerzy Dominik (kilka postaci)
    „Atomówki” reżyseria: Artur Kaczmarski (kilka postaci)
    „Królewska akademia bajek” reżyseria: Anna Apostolakis (rola: Płatnerz)
    „Backstage” reżyseria: Artur Kaczmarski (kilka postaci)
    „Buddy Thunderstruck” reżyseria: Elżbieta Kopocińska (rola: Mr. Weaselbrat)
    „K.C. nastoletnia agentka” reżyseria: Grzegorz Drojewski (rola: Laszlo)
    „Steven Universe” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (rola: Ronaldo)
    „Doktor Strange” reżyseria: Waldemar Modestowicz (kilka postaci)
    „Walk the prank” reżyseria: Artur Kaczmarski (kilka postaci)
    „Niebezpieczny Henryk” reżyseria: Andrzej Chudy (kilka postaci)
    „Star Butterfly kontra siły zła” reżyseria: Wojciech Paszkowski, (kilka postaci)
    „Horizon Zero Dawn” – gra video, reżyseria: Marek Klimczuk (rola: Carja Adult Male)
    „Tomek i przyjaciele” reżyseria: Anna Apostolakis (rola: Rysio)
    „Strażak Sam: Alien Alert” (rola: Ben)
    „Bruno i Bucior” reżyseria: Andrzej Chudy (kilka postaci)
    „Nicky, Ricky, Dicky i Dawn” reżyseria: Marek Klimczuk (rola: Alex)

    2015
    „Hotel Transylwania 2” reżyseria: Bartosz Wierzbięta (kilka postaci)
    „Sammy i spółka” reżyseria: Wojciech Paszkowski, (role: Marko, Brzydal)
    „Ant-man” reżyseria: Waldemar Modestowicz (kilka postaci)
    „Steven Universe” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (rola: Ronaldo)
    „Lollirock” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
    „Lego friends” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
    „Chica Vampiro” reżyseria: Anna Apostolakis (rola: Pietro i inne)
    „Henry Hugglemonster” (rola: Dog)

    2014
    „LEGO® Przygoda” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
    „Muppety: Poza prawem” reżyseria: Wojciech Paszkowski (kilka postaci)
    „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” reżyseria: Waldemar Modestowicz (rola: Adrian)
    „Czarownica” reżyseria: Wojciech Paszkowski (kilka postaci)
    „Kaczorek Szczęściarz” reżyseria: Marek Robaczewski (rola: Wingo)
    „Samoloty 2” reżyseria: Wojciech Paszkowski (kilka postaci)
    „Bella i Sebatian” reżyseria: Anna Apostolakis (rola: Doktor Guillaume)
    „Violetta” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (kilka postaci)
    „Wolfblood” reżyseria: Tomasz Robaczewski (rola: Pan Jeffries)
    „Sanjay i Craig” reżyseria: Andrzej Chudy (kilka postaci)

    2013
    „Uniwersytet Potworny” reżyseria: Łukasz Lewandowski (rola: Sędzia, Jay i inne)
    „Smerfy 2” reżyseria: Marek Robaczewski  (rola: Smerf Panikarz i inne)
    „Smerfy: Legenda Smerfnej Doliny” reżyseria: Tomasz Robaczewski (rola: Ważniak)
    „Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (kilka postaci)
    „Tomek i przyjaciele: Tajemnica zaginionej korony” reżyseria: Paweł Galia (rola: Remek)
    „LEGO Chima” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (rola: Fluminox i inne)
    „Metaru faito Beibureedo” reżyseria: Jerzy Dominik (rola: Chao Xin)
    „2112: nen Doraemon Tanjou” reżyseria: Grzegorz Drojewski (rola: policjant)
    „Straszny Larry” reżyseria: Jerzy Dominik (rola: Franek)

    2012
    „Piraci!” reżyseria: Marek Robaczewski  (kilka postaci)
    „Nie-przyjaciele” reżyseria: Artur Kaczmarski (rola: Walker)
    „Bunt FM” reżyseria: Anna Apostolakis (kilka postaci)
    „Madagaskar 3” reżyseria: Marek Robaczewski (rola: Pies Freddy)
    „Merida Waleczna” reżyseria: Wojciech Paszkowski (kilka postaci)
    „Futurama” reżyseria: Marek Robaczewski (kilka postaci)
    „Young Justice” reżyseria: Wojciech Paszkowski (rola: Simon, Dubbilex i inne)
    „Redakai: Conquer the Kairu” reżyseria: Tomasz Robaczewski (rola: Koz)
    „Taz-mania”  reżyseria: Dariusz Dunowski (lektor + role: Facet, Szczury, Narrator i inni)
    „Legendy Chima” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
    „Transformers Prime” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (rola: Cliff Jumper)
    „Beyblade V Force” reżyseria: Tomasz Robaczewski (kilka postaci)
    „Liga Młodych” reżyseria: Wojciech Paszkowski (role: Psimon, Scarab i inni)
    „Para królów” reżyseria: Marek Robaczewski (role: Catawampus, Brady i inni)
    „Tomek i przyjaciele: Blue Mountain mystery” reżyseria: Paweł Galia (rola: Remek)
    „Tomek i przyjaciele” reżyseria: Paweł Galia (role: Czarek, Remek)
    „Ralf Demolka” reżyseria: Wojciech Paszkowski (kilka postaci)
    „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości” reżyseria: Marek Robaczewski (role: Dekurion i Wojownik Brytyjski)
    „Lękosław wiewiórka” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
    „Powodzenia, Charlie!” reżyseria: Marek Robaczewski (rola: Boom-Boom i inni)
    „Frankenweenie” reżyseria: Wojciech Paszkowski (kilka postaci)
    „Legenda Korry” reżyseria: Paweł Galia (role: Aang, Noatak i inni)
    „Victoria znaczy zwycięstwo” reżyseria: Dariusz Dunowski (rola: Rick i inne)
    „Krypto superpies” reżyseria: Tomasz Robaczewski (role: Robopies, Bernie, Beazle i inni)
    „Big Time Rush w akcji” reżyseria: Marek Robaczewski (role: Sven, Zły, Agent B i inni)
    „Pokemon” reżyseria: Adam Łonicki (rola: Emmet)
    „Futurama” reżyseria: Marek Robaczewski (role: Wernstrom, Announcer, Leonardo, Fratbot, Glurmo, Nixon, Randy, Victor, Smitty, Florp, Robot i inne)
    „iCarly” reżyseria: Elżbieta Kopocińska-Bednarek (role: Niall, Henry)
    „Inazuma 11” reżyseria: Tomasz Robaczewski (role: Jack Wallside, Zak Wallside)
    „Leci królik” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
    „Johnny Test” reżyseria: Artur Kaczmarski (kilka postaci)
    „W jak wypas” reżyseria: Łukasz Lewandowski, Waldemar Raźniak (rola: Narrator i inne)
    „Austin i Ally” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (kilka postaci)
    „ThunderCats” reżyseria: Marek Robaczewski (role: Emric, Dobo i inni)
    „Dzwoneczek I Sekret Magicznych Skrzydeł” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (kilka postaci)
    „Pora na przygodę!” reżyseria: Jerzy Dominik (kilka postaci)
    „Koszykarze”  reżyseria: Jerzy Dominik (kilka postaci)
    „Fineasz i Ferb” reżyseria: Marek Robaczewski (rola: Magic Mirror i inne)
    „Nadzdolni” reżyseria: Artur Kaczmarski (kilka postaci)
    „Złota Rączka” reżyseria: Artur Kaczmarski (rola: Alonzo)
    „Zaplątani” reżyseria: Wojciech Paszkowski (kilka postaci)
    „PopPixie” reżyseria: Anna Apostolakis (rola: Pixienardo i inni)
    „Klub Winx” reżyseria: Anna Apostolakis (kilka postaci)

    2011
    „Fish hooks” reżyseria: Łukasz Lewandowski (role: Headphone Joe, Bo Gregory, Dr Froog)
    „Jake & Blake” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (rola: Brian, Frederick, Fabio, kilka postaci – od 2010)
    „Shake it up!” reżyseria: Łukasz Lewandowski (rola: Phil, Coach Lesseur)
    „Tituf” reżyseria: Jerzy Dominik (kilka postaci)
    „Pradawny ląd” reżyseria: Jerzy Dominik (kilka postaci)
    „Pora na przygodę” reżyseria: Jerzy Dominik (kilka postaci)
    „Barbie perfect christmas” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
    „Barbie Princess Charm School” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
    „Bitwa Warszawska 1920” reżyseria: Jerzy Hoffman – postsynchrony
    „Rekkit Rabbit” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
    „Connor undercover” reżyseria: Artur Kaczmarski (kilka postaci)
    „Giganci ze stali” reżyseria: Wojciech Paszkowski (rola: Reporter, kilka postaci)
    „Z kopyta” reżyseria: Wojciech Paszkowski (rola: Sensei Ty i inne)
    „Bakugan” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (rola: Tristar)
    „Wymarzony luzer” reżyseria: Artur Kaczmarski (kilka postaci)
    „Moja niania jest wampirem” reżyseria: Artur Tyszkiewicz (kilka postaci)
    „Supa Strikas: Piłkarskie Rozgrywki” reżyseria: Jerzy Dominik (rola: Bracia Amal i inni)
    „Huntik: Łowcy Tajemnic” reżyseria: Jerzy Dominik (rola: Dirk i inni)
    „Ja w kapeli” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (kilka postaci)
    „Wiedźmin 2: Zabójcy królów” (role: Oven, Brick)

    2010
    „Czytaj i płacz” reżyseria: Łukasz Lewandowski (rola: Ralph Bartlett)
    „Hero 108” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
    „SOCOM 4” – gra video (postać: Pilot)
    „Zeke & Luther” reżyseria: Łukasz Lewandowski (rola: Charlie, Brad; kilka postaci)
    „Barbie in a fashion fairytale” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (kilka postaci)
    „Jonas living dream” reżyseria: Wojciech Paszkowski (kilka postaci)
    „Pokemon” reżyseria: Adam Łonicki (trzynasta seria, rola: Volkner)
    „Słoneczna Sonny” reżyseria: Wojciech Paszkowski (role: Blake, Tubbs)
    „Coca Cola Zero” – reklama TV  (spot: „Randka”; postać: Nasz Bohater)
    „Śniadanie do łóżka” reżyseria: Krzysztof Lang – postsynchrony
    „Och, Karol” reżyseria: Piotr Wereśniak – postsynchrony
    „Ninjago!” reżyseria: Agnieszka Zwolińska (rola: Zane)
    „Bakugan” reżyseria: Joanna Węgrzynowska (rola: Akwimos)

  • INNE
    2007–obecnie
    LEKTOR

    2016
    Nagranie lektorskie do filmu „Żywiec laboratorium” dla Żywiec Zdrój
    Nagranie lektorskie do filmu promocyjnego dla marki Orange

    2014
    Gala rozdania nagród PKPP Lewiatan (od 2012)

    2011
    NEXT TV
    Disney Channel

    2010
    „Wizytówka Chopina” – lektor listów Chopina – multimedialna wystawa – Biblioteka Narodowa

    SŁUCHOWISKA

    2012
    „Opowieść Wigilijna” – role: Feezziwig/Bankier 1/ Posłaniec; reżyseria: Łukasz Lewandowski
    „Pinokio” – role: Kot/ Treser;  reżyseria: Łukasz Lewandowski
    „Piotruś Pan” – rola: Bliźniak 2; reżyseria: Łukasz Lewandowski
    „Poprowadź mnie na drugą stronę” – role: Konduktor / Protokolant; reżyseria: Adam Bauman
    „Wyszedł z domu” – rola: Sanitariusz 2; reżyseria: Anna Wieczur- Bluszcz
    „Głosy” – reżyseria: Kamila Michalak
    „Boży bojownicy” – rola: Żołdak 2; reżyseria: Janusz Kukuła

    2010
    „Pan Twardowski” – rola: Kogut, reżyseria: Łukasz Lewandowski
    „O wawelskim smoku” –  rola:  Posłaniec;  reżyseria: Łukasz Lewandowski
    „Kot w butach” – rola: Chłop; reżyseria: Łukasz Lewandowski
    „O czterech muzykantach z Bremy” – rola: Herszt; reżyseria: Łukasz Lewandowski
    „Królewna Śnieżka” – rola: Karzełek; reżyseria: Łukasz Lewandowski
    „O Wandzie co Niemca nie chciała” – rola: Poseł; reżyseria: Łukasz Lewandowski
    „Kiedy nie mogę uciec” – rola: Komandos, reżyseria: Jacek Raginis

    DOŚWIADCZENIA NAUKOWE, BADAWCZE I DYDAKTYCZNE

    2016
    •    Prowadzenie autorskiego przedmiotu „Ciało i głos – instrument i narzędzie pracy”, Uniwersytet Warszawski, Kolegium Artes Liberales, Warszawa/Polska.
    •    Asystent prof. Stanisława Górki w przedmiocie „Impostacja Głosu”, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza, Warszawa/Polska.
    •    Prowadzenie autorskich zajęć „Lubię mówić”, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, Nowa Iwiczna/Polska.

    2015
    •    Wykład naukowy p.t. „Funkcje tańca i ruchu scenicznego w solo aktorskim Performer”, VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa w ramach programu Warszawskie Centrum Tańca; Współfinansowanie: Biuro Kultury m.st. Warszawy. Partner: Mazowiecki Instytut Kultury, Instytut Choreologii w Poznaniu, Polskie Forum Choreologiczne, Stowarzyszenie Strefa Otwarta, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa/Polska.
    •    Wykład gościnny p.t. „Performer”, Department for Performing Arts and Film, Zürcher Hochschule der Künste, Zürich /Szwajcaria.
    •    Udział jako dramaturg, aktor oraz organizator/management w międzynarodowym projekcie naukowo-artystycznym ROOTS, Zürcher Hochschule der Künste w Zurichu – Institute for the Performing Arts and Film. Projekt był realizowany od IX 2014r. do III 2015r. w ramach programu SCIEX – Scientific Exchange Programme NMS.CH 2014-2015, fundowany przez Konferencję Rektorów Szwajcarskich (Conférence des Recteurs des Universités Suisses), Zürcher Hochschule der Künste, Zürich/Szwajcaria.
    •    Udział w projekcie naukowo-badawczym „Wykorzystanie technik tańca i ruchu w pracy nad głosem – interdyscyplinarne laboratorium badawczo-artystyczne”, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Warszawa/Polska (z funduszu dla młodych naukowców Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego).

    2014
    •    Publikacja artykułu naukowego „Performer – czyli kto?” w roczniku Studia Choreologica vol. XV.
    •    Prowadzenie warsztatów w ramach XX Warsztatów Muzycznych, Program Pomocy Wybitnie Zdolnym, organizowanych przez Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci, Zakopane/Polska.

    2013
    •    Wykład naukowy p.t. „Performer – czyli kto?”, V Ogólnopolska Konferencja Naukowa, Polskie Forum Choreologiczne Uniwersytet Toruński, Muzeum Etnograficzne, Toruń/Polska.
    •    Prowadzenie regularnych zajęć dydaktycznych (od 2011): „Dykcja z elementami zadań aktorskich”, Studio Wokalne im. J. Wasowskiego, Warszawa/Polska.

    2012
    •    Warsztaty aktorskie dla firmy Novo Nordisk, Warszawa/Polska.
    •    Cykl warsztatów aktorskich, projekt edukacyjno-kulturalny „Inspiracje” przy współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie, Siedlce/Polska.

    2011
    •    Cykl warsztatów aktorskich, projekt edukacyjno-kulturalny „Inspiracje” przy współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie, Płońsk/Polska.
    •    Cykl warsztatów aktorskich, projekt edukacyjno-artystyczny, CIX Liceum Ogólnokształcące. Opieka artystyczna nad spektaklem „SIANO” wg Z. Hołdysa, Warszawa/Polska.

    2010
    •    Prowadzenie warsztatów w ramach „Projekt Szwecja 2010” w Strömsund. Opieka artystyczna spektaklu powarsztatowego „Trans-form”, Strömsund/Szwecja.
    •    Cykl warsztatów aktorskich, projekt edukacyjno-artystyczny, CIX Liceum Ogólnokształcące. Opieka artystyczna nad spektaklem „SERENADA” wg Sł. Mrożka, Warszawa/Polska.

    UDZIAŁ W KONFERENCJACH / SEMINARIACH

    31/V-01/VI/2016 – Konferencja „STEM Education For Innovation” – wykład. Centrum Nauki Kopernik, Warszawa/Polska.
    12-13/IX/2015 – VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa, Polskie Forum Choreologiczne, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa/Polska.
    22-25/I/2015 – Konferencja naukowa „Once Upon A Voice – Contents and Schedules of Contemporary Theatre Education” International Platform for Performer Training (IPPT), Institute for the Performing Arts and Film, Department for Performing Arts and Film, Zürcher Hochschule der Künste, Zürich/Szwajcaria.
    2014 – Konferencja naukowa „Expedition ins Uncanny Valley”, Institute for the Performing Arts and Film, Department for Performing Arts and Film, Zürcher Hochschule der Künste, Zürich/Szwajcaria.
    9/XI/2013 – Konferencja naukowa „Obraz polskiego tańca na świecie”, Warsaw Dance Days. II Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa/Polska.
    18/IX/2013 – V Ogólnopolska Konferencja Naukowa, Polskie Forum Choreologiczne Uniwersytet Toruński, Muzeum Etnograficzne, Toruń/Polska.
    3/VI/2012 – Konferencja naukowa „Edukacja taneczna w Polsce – realia i wyzwania”, Instytut Muzyki i Tańca, Warszawa/Polska.
    18/IX/2011 – III Ogólnopolska Konferencja Choreologiczna, Polskie Forum Choreologiczne, Instytut Goethego, Kraków/Polska.
    28 IV 2011 – I Kongres Tańca, Uniwersytet Warszawski, Warszawa/Polska.
    18/IX/2010 – II Ogólnopolska Konferencja Choreologiczna, Polskie Forum Choreologiczne, Instytut Choreologii, Poznań/Polska.
    13/XI/2009 – Międzynarodowa Konferencja Naukowa, XIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Lublin/Polska.
    13/IX/2009 – I Ogólnopolska Konferencja Choreologiczna, Polskie Forum Choreologiczne, Uniwersytet Warszawski, Warszawa/Polska.
    2007 – XXXIV Międzynarodowy Kongres Rytmiczny, Instytut Emila Jacques-Dalcroze`a, Genewa/Szwajcaria.

    PRACA ORGANIZACYJNA / DODATKOWA

    •    Członek jury Ogólnopolskiego Turnieju Tańca „Taneczne Pejzaże 2016”
    •    Wicedyrektor Warszawskiego Teatru Tańca; praca artystyczna, organizacyjna, marketingowa, promocyjna Teatru (od 2009-obecnie), organizacja i realizacja spektakli na scenach w: Japonii (Iwata, Tokio), Czechach (Olomouc), Polsce: Ciechanowie, Kielcach, Mińsku Mazowieckim, Olsztynie, Ostrołęce, Płocku, Poznaniu, Przasnyszu, Radomiu, Rybniku, Siedlcach, Tarnowskich Górach, Warszawie, Wrocławiu i Zabrzu.
    •    Wicedyrektor Warsaw Dance Days. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego, współorganizator i koordynator Festiwalu (od 2011-obecnie, IV edycje Festiwalu. Na scenie Festiwalu prezentowali się między innymi artyści z: Argentyny, Austrii, Bośni i Hercegowiny, Hiszpanii, Holandii, Izraela, Republiki Czeskiej, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, USA oraz polskie zespoły między innymi: Polski Teatr Tańca, Krakowski Teatr Tańca, Warszawski Teatr Tańca i Teatr Rozrywki z Chorzowa), Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa/Polska.
    •    Organizator, współkoordynator i opiekun merytoryczny rocznego programu Warszawska Platforma Tańca 2015 (od I 2015-XII 2015. W ramach projektu zorganizowano: 6 prezentacji scenicznych, w tym: 3 spektakle tańca, 1 premierę po dwumiesięcznej rezydencji choreograficznej, 1 prezentację w formie Open Stage, 1 konkurs dla młodych choreografów, 6 jednodniowych warsztatów różnych technik tańca, cykl 6 spotkań – wykładów dotyczących tańca i teatru, 5 konkursów na recenzję teatralną. Do programu zarejestrowało się prawie 2000 uczestników, w tym: 1350 widzów, 350 osób chętnych na warsztaty. Artyści biorący udział w całym projekcie: 75 osób. Pedagodzy: 6 osób. Krytycy/publicyści: 6 osób). Mazowiecki Instytut Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa/Polska.
    •    Członek jury XVII Konkursu Recytatorskiego „Poezja i proza w języku Shakespeare’a” (2015), Miejski Ośrodek Kultury, Zabrze/Polska.
    •    Członek jury Konkursu Recytatorskiego „Poezja i proza na Wschód od Bugu” (2015), Miejski Ośrodek Kultury, Zabrze/Polska.
    •    Współorganizator i konferansjer podczas cyklu wieczorów teatru tańca i ruchu Ciało-Sztuka-Ruch (od 2008, 18 wieczorów, w których wystąpiło ponad 490 wykonawców w ponad 110 etiudach choreograficznych), Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa/Polska.
    •    Współorganizator i konferansjer podczas cyklu wieczorów młodych choreografów Ach – Arena Choreografów (od 2012-obecnie, 7 wieczorów, łącznie zaprezentowano ok 36 samodzielnych prac choreograficznych), Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa/Polska.
    •    Współtwórca, współorganizator i wykonawca programu edukacyjno-artystycznego „Bajkowy Świat Tańca” skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym (od 2012-obecnie, 63 spektakle), Warszawa/Polska.
    •    Prowadzenie cyklu Kobiecych Wieczorów Filmowych, Kinoteka (od 2012-obecnie). Warszawa/Polska.
    •    Współorganizacja konferencji „Obraz polskiego tańca na świecie” w ramach Warsaw Dance Days. II Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego (2013), Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa/Polska.
    •    Współprowadzenie audycji w rozgłośni radiowej „Radiobajka” (2012), Warszawa/Polska.
    •    Udział w warsztatach prowadzonych przez Grzegorza Brala i aktorów Teatru Pieśń Kozła (2010), Teatr Studio, Warszawa/Polska.
    •    Asystent reżysera w spektaklu „Diabeł w purpurze” (2009), Teatr Scena Prezentacje, Warszawa/Polska.
    •    Asystent reżysera w spektaklu dyplomowym „Trzy Siostry” (2008), Teatr Collegium Nobilium, Warszawa/Polska.

Galeria

Kontakt

impresariat:

+48 570 115 215

info@bartoszmartyna.pl

zapraszam do kontaktu